language: 
EGK s.r.o.
   Domů     O nás     Lékaři     Fotogalerie     Média o nás     Klinické studie     Centrum inovací     Kontakty
Vítejte u nás    Sanatorium sv. Anny


Lékařská péče    Lékařská péče

BIB - balónková metoda hubnutí

BMI (+ kalkulátor)

DBE - dvojbalónková endoskopie enteroskopie

Endosonografie


Gastroskopie

Chirurgie

Chirurgické operace

Interna

Kapslová endoskopie

Kolonoskopie

Křečové žíly

Kýly

LAGB - bandáž žaludku

Mateřská znaménka

Odstranění vrásek

Polypektomie

Sonografie

Transnasální gastroskopie

Ultrazvukové vyšetření břicha

Žaludeční vředy

  Mediální partner:

Kurzy.cz - finanční portál pro odborníky i laiky

EGK.cz  >  Gastroskopie  >  Gastroskopie


GastroskopieGastroenterologické oddělení

MUDr. Anna Jungwirthová primářka gastroenterologického oddělení MUDr. Anna Jungwirthová
   Naše pracoviště se zaměřuje na endoskopická vyšetření horní části trávicího ústrojí pomocí přístroje se světelnými optickými vlákny zaváděného nosem (transnasální gastroskopie) nebo ústy (gastroskopie). Při tomto vyšetření prohlížíme jícen, žaludek, dvanácterník s možností odběru bioptických vzorků sliznice na histologické vyšetření při zánětlivém postižení sliznice jícnu, žaludku i dvanácterníku, při vředové nemoci, při nálezu polypů, nádorů a podobně. Při vředové nemoci žaludku a dvanácterníku detekujeme přítomnost infekce Helicobacterem pylori v žaludeční sliznici. V případě potřeby podáváme antibiotickou terapii na likvidaci infekce v prevenci recidiv vředů.

   Při nápadnější atrofii sliznice žaludku provádíme test na zjištění přítomnosti nebo nepřítomnosti kyseliny solné v žaludku, po zjištění zahajujeme adekvátní léčbu.

   V jícnu lze zjistit při pálení žáhy a návratu kyselých šťáv, nebo při bolestech na hrudi, které jsou vázány na polykání, rozsah a stupeň zánětlivého postižení jícnu při refluxní chorobě. Tímto vyšetřením můžeme vyloučit nebo potvrdit tzv. brániční kýlu. Při obtížném polykání a váznoucí potravě v jícnu nutno vyloučit nádorové postižení jícnu.

   Nalezené polypy odstraňujeme endoskopickou cestou elektrokoagulační kličkou vysokofrekvenčním proudem s následným pobytem na lůžku v lůžkové části našeho sanatoria.

   Při zjištění nádorů jícnu a žaludku zajišťujeme v co nejkratším termínu potřebný rozsah předoperačních vyšetření a pacienty objednáváme k operaci. Po operacích je dále pravidelně sledujeme a vyšetřujeme (dispenzarizace).

   V případě onemocnění, která zařazujeme pod pojem "prekancerózy" (takové slizniční změny, ve kterých je jistý potenciál k nádorovému bujení), rovněž zajišťujeme pravidelné kontroly, sledování a léčbu.

   Před gastroskopickým vyšetřením Vám endoskopická sestra znecitliví krk anestetickým roztokem ve sprayové formě, do žíly podá injekci s látkou s uklidňujícími a tlumivými účinky. V tomto případě nesmíte řídit motorová vozidla a vykonávat práci vyžadující soustředění po dobu 24 hodin, protože Vaše pozornost je snížena, mnoho pacientů i usne. Proto Vás prosíme, abyste na vyšetření nejezdili autem. Doprovod druhé osoby je vhodný - ta Vás může domů odvézt.

   Gastroskopii je možné absolvovat i bez podání uklidňující látky do žíly, pokud nemáte silný dávivý reflex a nemáte přehnané obavy z vyšetření. I bez podání premedikace do žíly se dá vyšetření v klidu absolvovat.

Mnoho „spolupacientů“ Vám to potvrdí.

Na vyšetření se dostavte nalačno, nejlépe od večera nejezte, nepijte a nekuřte.

Asi hodinu po vyšetření, po odeznění účinku lokálního anestetika v krku, se můžete najíst.


Sanatorium
sv. Anny:


Kontakt
chirurgie
interna
endoskopie
proktologie
sonografie
chirurgické operace
léčba obezity
první kýlní centrum Praha
 
adresa: Luční 7a/2776
130 00  Praha 3 (mapa)
telefon: +420 284 081 211
email: recepce@egk.cz
Web www.egk.cz
www.jednodennichirurgie.cz
© 1993 - 2014 EGK s.r.o.