Informace pro vás    Kýlní centrum Praha

Úvod


Poradna kýlního centra


Kontakty


Naši lékaři


Káva s ...


Napsali o nás
   Vše o kýle


Kýla


Brániční kýla


Pupeční kýla


Sportovní kýla


Tříselná kýla


Historie léčení kýl


Přičiny vzniku kýly


Operace kýly


Spektrum operací kýl


Srovnání laparoskopická a klasická operace
   Naši pacienti
Rozhovor s pacientem kýlního centra - Jaroslavem Vorlem

Rozhovor s pacientem kýlního centra - Jaroslavem Vorlem

  Mediální partner:

Kurzy.cz - finanční portál pro odborníky i laikyPrvní kýlní centrum Praha  >  Kýla


Kýla


Brániční kýla

pro detail prosím klikněte Nález brániční kýly při gastroskopickém vyšetření
   Brániční kýla se od ostatních druhů kýl mírně liší, protože vzniká na oslabeném či otevřeném místě na bránici – svalu oddělujícím hrudní dutinu od dutiny břišní. Tento druh kýly způsobuje zpětné pronikání žaludečních šťáv do jícnu, což může vést k pálení žáhy, bolesti a poškození jícnu. U velkých bráničních (hiátových) kýl se mohou vyskytovat i dechové obtíže či tlaky na hrudi. U neléčené brániční kýly hrozí vznik zánětů jícnu, vznik vředů a hrozí větší riziko vzniku karcinomu, proto doporučujeme včasné bezbolestné preventivní vyšetření transnazální gastroskopie, díky kterému se lze těmto problémům vyhnout. Veškeré informace o brániční kýle.


Pupeční kýla

   Pupeční kýla je vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, do kterého se vsunuje část břišního obsahu (střevo, tuk či předstěra). Pupeční kýla vzniká v blízkosti pupku, kde existuje přirozené oslabení v místě, kde byly napojeny cévy pupeční šňůry. Tento typ kýly se může vyskytovat u kojenců při narození nebo těsně po něm a může samovolně vymizet do věku tří až čtyř let. U některých jedinců však může oslabené místo přetrvávat po celý život, a pupeční kýla se tak může u mužů, žen i dětí rozvinout kdykoli v průběhu života. U dospělých pupeční kýla samovolně nevymizí a může se v průběhu času zvětšovat a zhoršovat. Je tedy výhodnější kýlu operovat při její menší velikosti, kdy břišní stěna není příliš oslabena a operační výkon je jednodušší a pacienta méně zatěžuje. Veškeré informace o pupeční kýle.

Sportovní kýla

   Termínem "sports hernia" (nebo také "sportman's hernia", "sportovní kýla") se nazývá dlouhodobá bolest třísla vázaná na zátěž, která nereaguje na konzervativní léčbu (rehabilitace, protizánětlivé léky), ale ustoupí či se významně zlepší po operační léčbě. Typicky si sportovci stěžují na chronickou bolest v třísle při zátěži, která je omezuje při tréninku i hře a často je nutí sportovní aktivity přerušit. Bolest se zlepší v klidu, ale ihned se vrátí při obnovení sportovní aktivity. Většinou se popisuje pozvolný nástup potíží, někteří pacienti naopak udávají často akutní (náhlý) vznik potíží. Veškeré informace o sportovní kýle.

Tříselná kýla

   Tříselná kýla je nejčastějším druhem kýly u dospělých, představuje asi dvě třetiny kýlních defektů. Tvoří se jako vyklenutí v části břišní stěny označované jako tříselný kanál a výrazně častěji postihuje muže. U žen je břišní stěna zeslabena průchodem jednoho z děložních vazů a průchodem chámovodu u mužů. Tříselná kýla může být získaná nebo vrozená a její velikost se pohybuje od malé kýly velikosti třešně až po rozsáhlé kýly rozměrů dětské hlavy. Na vzniku tříselné kýly se může podílet fyzická námaha, zácpa, chronický kašel ale i onemocnění prostaty. Tříselná kýla se projevuje jako pálivá nebo píchavá bolest, typicky v tříselné krajině, na šourku nebo na vnitřní ploše stehna. Veškeré informace o tříselné kýle.

Příčiny vzniku kýly


Kýla a její příznaky

  • Měkké nebolestivé vyklenutí
  • Pocity nadýmání
  • Nahmatatelná bulka
  • Nepravidelná bolest

Operace kýly

pro detail prosím klikněte Laparoskopická operace kýly - operační sál
   Operace kýly v Prvním kýlním centru provádíme především nejmodernějšími a nejšetrnějšími laparoskopickými postupy, které minimálně zatěžují zdraví pacienta, mají velmi rychlý průběh hojení, jsou daleko méně bolestivé a vy se tak vrátíte do běžného života během dvou dnů.
   Laparoskopické operace pacientům doporučujeme, protože tyto operace mají lepší výsledky, než operace klasické, pokud jsou prováděny specialistou. Jejich provedení je pro operatéra oproti klasické operaci technicky náročnější a klade vysoké nároky na technické vybavení operačního sálu. Více o způsobu operování kýl.

Kontakt:

Kontakt
První kýlní centrum Praha
 
adresa: Luční 7a/2776
130 00  Praha 3 (mapa)
telefon: +420 284 081 211
email: kyla@egk.cz
Sanatorium sv. Anny - EGK s.r.o. www.egk.cz
www.jednodennichirurgie.cz
© 1993 - 2014 EGK s.r.o.