language: 
EGK s.r.o.
   Domů     O nás     Lékaři     Fotogalerie     Média o nás     Klinické studie     Centrum inovací     Kontakty
Vítejte u nás    Sanatorium sv. Anny


Lékařská péče    Lékařská péče

BIB - balónková metoda hubnutí

BMI (+ kalkulátor)

DBE - dvojbalónková endoskopie enteroskopie

Endosonografie

Gastroskopie

Chirurgie

Chirurgické operace

Interna

Kapslová endoskopie

Kolonoskopie

Křečové žíly

Kýly

LAGB - bandáž žaludku

Mateřská znaménka


Odstranění vrásek

Odstranění vrásek
 
Kyselina Hyaluronová
 
Před a Po
 

Polypektomie

Sonografie

Transnasální gastroskopie

Ultrazvukové vyšetření břicha

Žaludeční vředy

  Mediální partner:

Kurzy.cz - finanční portál pro odborníky i laiky

EGK.cz  >  Odstranění vrásek  >  Odstranění vrásek


Odstranění vrásek


MUDr. Zuzana PospíšilováMUDr. Zuzana Pospíšilová
Promovala na II. lékařské fakultě UK v Praze. Po promoci pracovala jako sekundární lékař na oddělení všeobecné chirurgie Nemocnice s poliklinikou v Říčanech. Od roku 2005 pracuje v privátním zdravotnickém zařízení EGK s.r.o. jako chirurg. Má atestaci I. stupně v oboru všeobecná chirurgie.
   S přibývajícím věkem ztrácí pleť mladistvý vzhled. Stres, únava, noční hýření nebo špatná životospráva významně přispívají k tomu, že pokožka vypadá po ránu „pomačkaně“, je bez energie a lesku a v zrcadle se vám odrážejí kruhy pod očima. Po těchto průvodních projevech nastupuje těžší kalibr – vrásky – noční můra každé ženy a v poslední době i některých mužů.
   Krása pro ženu znamená velice mnoho a je ochotná za ni tvrdě bojovat a nemálo obětovat. Bohužel lidská přání nejsou vždy uskutečnitelná. Již v dávných dobách se velcí alchymisté snažili najít lék na věčné mládí a odstranění vrásek. Jejich pokusy bohužel neuspěly. Ani dnešní moderní medicína nedokázala vrásky zcela potlačit a vyhladit tak pleť do podoby, jakou jsme mívali jako malé děti.

Vrásky – kdo za ně může?
   Na vrásky má vliv i genetické vybavení každého lidského jedince, které společně se slunečním zářením, smogem, stresem, kouřením, dietami nebo špatnou péčí o pleť představuje velice silného nepřítele. Tyto vlivy ale omezit můžeme a odstranění vrásek není tak problematické. Vrásky však vznikají i v mladém věku díky intenzivní mimice. Těm se již příliš bránit neumíme.
   K odstranění vrásek slouží mnoho metod a prevencí. Jedna z nejdůležitějších je ochrana před vnějšími škodlivými vlivy. Tu v sobě zahrnují různé krémy, které se liší podle prostředí, kde jsou používány a také podle věku. Vrásky se ale také dají odstranit trochu razantnějšími a na pohled rychlejšími a účinnějšími metodami – botulotoxin, výplňové implantáty, chemický peeling, mikrodermabraze, dermabraze, atd.

Není kyselina jako kyselina
   Pod pojmem kyselina si mnoho lidí dokáže představit leptající látku. Existují ale i „hodné“ kyseliny, jakou bezesporu je i kyselina hyaluronová. Někdy se jí také přezdívá „opravář pleti“, protože působí na vzhled pokožky velice blahodárně.
   Pro odstranění vrásek je kyselina hyaluronová velice vhodným kandidátem. Zajišťuje totiž pokožce vlhkost, pevnost a pružnost, tedy přesné protiklady toho, co vrásky využívají ve svůj prospěch. Kyselina hyaluronová zároveň pleť hydratuje a vytváří síťovou strukturu potřebnou pro zjištění síly pokožky.
   Kyselina se vpravuje do poškozené a dehydrované kůže, kde na sebe začne navazovat vodu. Tento proces nastartuje regenerační cyklus, kdy se pokožka napíná a zvyšuje se její přirozená pružnost a odolnost. Pleť se stane hladší, jemnější a stáhnou se i nežádoucí póry, kde se usazují nečistoty. Kyselina hyaluronová se používá především na vyhlazení pokožky na obličeji, krku a v dekoltu – částí těla, kde se vrásky nejčastěji tvoří, protože jsou nejvíce vystaveny nežádoucím a zničujícím venkovním vlivům.
   Pokud se bojíte, že by vám po aplikaci zůstala kyselina hyaluronová v těle nebo by vytvořila hrbolky na kůži, nemějte strach. Do jednoho roku se kyselina vstřebá (stejně jako se vstřebává množství, které si tělo samo vyrábí) a mikroskopické množství, které se do těla vstřikuje se bezproblémově rozlije v podkoží. V našem zařízení používáme přípravky Princess s obsahem kyseliny hyaluronové od firmy Croma. Jejich výrobky se používají jako výplňový materiál, urychlují proces hojení, potlačují tvorbu jizev a zpomalují proces stárnutí.

Prevencí ke krásné pleti
   V mládí vrásky nemáme, protože organismus produkuje dostatečné množství kolagenu – skupiny proteinů, které poutají samostatné vrstvy tkání k sobě a ovlivňují také sílu pleti. Proto si teenageři s nějakou prevencí hlavu nelámou. Někdy kolem 25. roku života se ale vše změní. Stárnutím organismu produkce kolagenu klesá, kůže ochabne a první vrásky se „probudí k životu“. V této fázi se již dá vše pouze zpomalit.
   S péčí o pleť by se mělo začínat již v pubertě, kdy je nejlépe vidět, že se s ní něco děje. Téměř všichni si asi zažili nepříjemné akné, vřídky nebo pupínky na obličeji, které se marně pokoušeli něčím zakrýt. V tomto období již dermatolog dokáže určit, jaký typ pleti máte a může vám doporučit vhodnou ochranu v podobě kosmetických přípravků.
   S vráskami umíme a musíme žít. Vrásky jsou zrcadlem našich prožitků. Podle vrásek se pozná laskavá a usměvavá tvář člověka. Život však nepřináší jen radosti, ale i bolest a starosti. Proto nás některé typy vrásek činí zamračenými. Tyto vrásky můžeme na nějaký čas eliminovat vyhlazením výplňovým materiálem jemnými vpichy do podkoží, které nejsou vidět. Takto si můžeme obličej, krk nebo dekolt upravit na slavnostní příležitosti, výročí, rodinná setkání, kde chceme pěkně vypadat i na fotografiích a videozáznamech pro naše nejbližší, pro naše potomky. V kariérním životě můžeme svěže vypadat na důležitých jednáních, schůzkách, prezentacích, pracovních večeřích. Působení kyseliny hyaluronové je reverzibilní, trvá asi 6 měsíců, poté se účinná látka vstřebá. Definitivní odstranění vrásek však neexistuje. Vrásky tu byly, jsou a budou, protože proces stárnutí nedokážeme úplně potlačit. Ve finále však bude vždy záležet pouze na vás, zdali se pokusíte proces tvorby vrásek zpomalit prevencí, nebo necháte všemu volný průběh.


Pro objednání vyplňte prosím následující formulář:
pole označená (*) jsou povinná
Vaše jméno (*)
Váš e-mail (*)
kam Vám doručíme kopii Vaší objednávky
Váš telefon (*)
na který Vás budeme kontaktovat
PoznámkaZajímá Vás tato metoda více? Zajímá vás tato metoda více?

Máte konkrétní otázku a nenašli jste zde odpověď? Máte zájem o konzultaci s naším specialistou?
Kontaktujte nás a my Vám rádi a ochotně poradíme.

telefon: +420 284 081 211
email: recepce@egk.cz

Potřebujete více informací? Zkuste pokračování našeho článku - Kyselina hyaluronová.
Následující kapitola:
Kyselina hyaluronová


Sanatorium
sv. Anny:


Kontakt
chirurgie
interna
endoskopie
proktologie
sonografie
chirurgické operace
léčba obezity
první kýlní centrum Praha
 
adresa: Luční 7a/2776
130 00  Praha 3 (mapa)
telefon: +420 284 081 211
email: recepce@egk.cz
Web www.egk.cz
www.jednodennichirurgie.cz
© 1993 - 2014 EGK s.r.o.