language: 
EGK s.r.o.
   Domů     O nás     Lékaři     Fotogalerie     Média o nás     Klinické studie     Centrum inovací     Kontakty
Vítejte u nás    Sanatorium sv. Anny


Lékařská péče    Lékařská péče

BIB - balónková metoda hubnutí

BMI (+ kalkulátor)

DBE - dvojbalónková endoskopie enteroskopie

Endosonografie

Gastroskopie


Chirurgie

Chirurgické oddělení
 
Lůžkové oddělení kliniky jednodenní chirurgie
 

Chirurgické operace

Interna

Kapslová endoskopie

Kolonoskopie

Křečové žíly

Kýly

LAGB - bandáž žaludku

Mateřská znaménka

Odstranění vrásek

Polypektomie

Sonografie

Transnasální gastroskopie

Ultrazvukové vyšetření břicha

Žaludeční vředy

  Mediální partner:

Kurzy.cz - finanční portál pro odborníky i laiky

LŮŽKOVÉ ODĚLENÍ KLINIKY JEDNODENNÍ CHIRURGIE


Úvodem – naše filosofie

Naší výchozí filosofií byl poznatek, že proces hojení není čistě fyzickou záležitostí, nýbrž má i psychickou dimenzi. Spokojenost a komfort pacienta může pozitivně ovlivnit rychlost a bezproblémovost hojení po zákroku. Proto se našim pacientům snažíme poskytnout vedle nejlepšího odborného a technického zázemí i důstojné podmínky ubytování.

Nové lůžkové oddělení bylo vybudováno během rekonstrukce Sanatoria v letech 2013-2014. Při jeho projekci jsme čerpali i z našich poznatků a zkušeností z odborných pobytů v zahraničí (zejména v USA, Japonsku a na Blízkém Východě). To nejlepší, co jsme odpozorovali, jsme přetavili do podoby našeho oddělení. Samozřejmostí je nejvyšší technický a hygienický standard. Naším cílem bylo nadto nabídnout pacientům i nejvyšší standard estetický a také pohodlí a komfort odpovídající ubytování ve špičkovém hotelu či lázeňském zařízení.

V kontextu této filosofie jsme investovali nemalé množství energie a prostředků do materiálů. technického vybavení budovy i vybavení přístrojového. Odrazem této skutečnosti je důvěra našich pacientů, že stejnou energii a péči budeme věnovat každému z nich, jednotlivě, s důrazem na detail.


Vybavení pokojů

Při stavbě nového lůžkového oddělení byl kladen zvláštní důraz na použití kvalitních materiálů, jako jsou kámen (mramor a žula), masivní české dřevo (bukové, ořechové) a nerezová ocel. Trvalost, stabilita a estetičnost těchto materiálů, jež není prvoplánová, odráží i náš pohled na směřování našeho Sanatoria. Nechceme nabízet pouze krátkodobou, pomíjivou líbivost pro efekt. Cílíme na skutečnou kvalitu. Ve všem.Všechny pokoje jsou vybaveny:
 • bezdrátovým vysokorychlostním připojením k internetu (wifi)
 • pacientským monitorovacím zařízením vitálních funkcí s centrální jednotkou umístěnou pod stálým dohledem personálu na sesterně. V zařízení je navíc integrován automatický výstražný systém.
 • moderními elektronicky polohovatelnými lůžky s pohodlnými zdravotnickými matracemi. Konstrukce roštu lůžka je rozdělena na 4 části (podhlavníkovou, sedací, stehenní a holenní), z nichž každou lze polohovat samostatně.
 • zdravotnickými nočními stolky s výškově nastavitelnou jídelní / pracovní deskou s možností naklopení a aretace
 • pacientský terminál včetně nouzového tlačítka k okamžitému přivolání zdravotní sestry (nosí se na zápěstí, obdobně jako náramkové hodinky)
 • individuálně nastavitelnou klimatizací
 • minibarem
 • bezpečnostním sejfem
 • televizí se satelitním připojením a DVD přehrávačem
 • telefonem
 • masivním bukovým nábytkem vyrobeným na míru potřebám zdrav. zařízení
 • pohovkami či křesly pro návštěvy
 • květinovou výzdobou

Pokoje jsou zásadně jednolůžkové s vlastní koupelnou, poskytující pacientům nejvyšší míru klidu a soukromí.
V reakci na přání pacientů, kteří se rozhodli podstoupit zákrok ve stejném termínu se svým známým či blízkým a uvítají společné ubytování, jsme pak rozšířili nabídku i o jeden prostorný pokoj dvoulůžkový.
Nadto je v našem Sanatoriu po dohodě s ošetřujícím lékařem v zásadě přípustné, aby zde doprovody a návštěvy pacientů s nimi přenocovaly. Vybrané pokoje jsou za tímto účelem vybaveny pohodlnými koženými rozkládacími pohovkami.

Všechny koupelny na lůžkovém oddělení jsou provedené v krásném mramoru či žule. Pacientům je k službám vedle toalety vlastní sprchový kout, u umyvadla antibakteriální mýdlo, podsvícené zrcadlo, ručníky, župan. Některé základní hygienické pomůcky (zubní kartáčky, pasty, nitě, sprchové gely, šampony aj.) lze v případě potřeby poptat u personálu.

Většina pokojů má výhled do zeleně přilehlého parku, pokoje č. 1, 8, 9, 10, 11 a 12 pak mají vlastní samostatný vstup na rozlehlou terasu, která bude od srpna 2014 osazena zelení a vybavena příjemným venkovním posezením se slunečníky.

Výběr servírovaných pokrmů je vždy individuálně přizpůsoben případné zvláštní dietě související s typem zákroku. Nejsou-li v konkrétním případě dána striktní omezení ohledně stravy, nabízíme našim pacientům:
 • k snídani výběr z jogurtů, pudinků, různých druhů pečiva (včetně plněných croissantů a toastů), cereálií, šunky, sýrů, ovoce a zeleniny, kávy, čajů (černých, zelených, bylinkových, ovocných i anglických) a ovocných džusů.
 • k obědu a večeři výběr ze 2-3 teplých jídel. Na požádání jsme ochotni zařídit dovážku pacientova oblíbeného menu z jím určené restaurace, poskytuje-li tato rozvoz.
 • kdykoliv během dne mohou pacienti požádat personál o občerstvení pro sebe i návštevy.
 • Umožňuje-li to zdravotní stav pacienta, nemusí být pokrmy nutně servírovány podle časového harmonogramu, pacienti o ně mohou požádat kdykoliv, podle své aktuální chutě a kondice.

Klademe zvláštní důraz na hygienu a pořádek. Pacientské pokoje jsou pečlivě uklízeny a desinfikovány minimálně jednou denně, v případě potřeby kdykoliv a okamžitě. Ostatní prostory oddělení jsou čištěny a kontrolovány několikrát denně. Zvláštní hygienický řád dále platí dle předpisů pro protory operačního sálu.


Ošetřující personál

Ošetřující personál tvoří příjemné a zkušené zdravotní sestry, které se starají maximálně o 12 pacientů, takže mají možnost věnovat se pacientům jednotlivě. Naše zdravotní sestry absolvují pravidelná profesní školení účastní se pravidelně českých i zahraničních odborných konferencí.


Sanatorium
sv. Anny:


Kontakt
chirurgie
interna
endoskopie
proktologie
sonografie
chirurgické operace
léčba obezity
první kýlní centrum Praha
 
adresa: Luční 7a/2776
130 00  Praha 3 (mapa)
telefon: +420 284 081 211
email: recepce@egk.cz
Web www.egk.cz
www.jednodennichirurgie.cz
© 1993 - 2014 EGK s.r.o.